1990 Boys Individual Results in Alphabetical Order
SECTION 1A BOYS' CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIP
OCTOBER 25, 1990
5000 METERS
NORTHERN HILLS GOLF COURSE ROCHESTER, MN
FINISH ORDER
------------
IND TEAM NAME TIME GRADE SCHOOL
94 94 Ailabouni Adam 20:27.3 9 Farmington
36 36 Allen David 18:28.9 12 Dover-Eyota/St. Charles
3 3 Anderson Kent 17:02.0 11 Stewartville
2 2 Anderson Scott 16:51.5 12 Elgin-Millville
44 44 Andring Mike 18:45.2 8 Dover-Eyota/St. Charles
22 22 Benson Collin 18:07.2 12 Shattuck-St. Mary's
77 77 Bickler Justin 19:34.8 9 Austin Pacelli
73 73 Boes Andy 19:29.1 11 Austin Pacelli
75 75 Boes Billy 19:30.4 8 Austin Pacelli
66 66 Boettcher Mike 19:20.0 12 Dover-Eyota/St. Charles
91 91 Brekken Alex 20:17.3 10 Cannon Falls/Randolph
110 110 Cabaya Ty 21:38.3 11 Byron
105 105 Callister Matt 21:01.9 7 Cannon Falls/Randolph
62 62 Cavagnetto Andy 19:11.5 9 Plainview
88 88 Cox Lee 20:10.2 9 Farmington
112 112 Cox Pat 23:12.6 7 Farmington
89 89 Coyle Dave 20:10.6 12 Austin Pacelli
92 92 Cravens Dave 20:21.5 11 Pine Island
39 39 DeFrang Steve 18:41.4 10 Kenyon/Wanam/Zumbro-Mazep
74 74 Derby Matt 19:29.6 10 Kasson-Mantorville
49 49 Derr Aaron 18:51.2 12 Stewartville
78 78 Dick Patrick 19:41.4 7 Elgin-Millville
69 69 Ernster Mike 19:24.8 9 La Crescent
21 21 Eversman Rob 18:05.2 10 Plainview
95 95 Favre Mark 20:32.5 9 Rochester Lourdes
114 114 Fiksen Chris 23:39.8 12 Kasson-Mantorville
38 38 Gerber Kevin 18:37.7 10 Austin Pacelli
79 79 Gilkison Brian 19:44.7 10 Kasson-Mantorville
24 24 Gilman Pete 18:08.1 9 Byron
51 51 Glomski John 18:52.3 9 Lake City
15 15 Goetz Karl 17:56.8 11 Lake City
85 85 Goss Wade 20:03.1 8 Lewiston
37 37 Grant Rob 18:33.1 10 Austin Pacelli
93 93 Green Matt 20:25.0 12 Shattuck-St. Mary's
70 70 Gudmastad Chris 19:25.8 9 Winona Cotter
82 82 Guenther Joe 19:50.2 9 Elgin-Millville
10 10 Guggenbuehl Jeff 17:53.0 11 La Crescent
20 20 Haaland Dave 18:03.6 10 Byron
33 33 Hager Jon 18:27.8 9 Lake City
6 6 Hampl Marc 17:05.8 12 Kenyon/Wanam/Zumbro-Mazep
23 23 Hartzell Chris 18:07.9 11 Dover-Eyota/St. Charles
90 90 Haugh Kevin 20:16.8 8 Winona Cotter
50 50 Heaser Ian 18:52.1 8 Plainview
86 86 Hill Jason 20:04.1 10 Shattuck-St. Mary's
8 8 Holst Tanner 17:44.8 11 Plainview
25 25 Holtz Chris 18:11.3 12 Kasson-Mantorville
64 64 Huffman Tom 19:16.3 10 Austin Pacelli
68 68 Huntziker Eric 19:21.6 11 Rochester Lourdes
106 106 Hvistendahl Perry 21:18.6 11 Cannon Falls/Randolph
109 109 Jacobson Chris 21:33.6 8 Dover-Eyota/St. Charles
26 26 Jasick Martin 18:12.8 9 Kenyon/Wanam/Zumbro-Mazep
72 72 Jasick Nick 19:27.7 8 Kenyon/Wanam/Zumbro-Mazep
81 81 Jenderny Wayne 19:46.8 9 Dover-Eyota/St. Charles
87 87 Jolley Jeff 20:06.9 10 Farmington
96 96 Judy Aaron 20:37.0 12 Byron
5 5 Jump Zach 17:05.6 12 Stewartville
71 71 Kalmes Aaron 19:27.0 10 Lewiston
53 53 Kennedy Dan 18:56.3 9 Farmington
29 29 Kerwin Scott 18:20.1 12 Rochester Lourdes
58 58 King Dwane 19:03.5 11 Lake City
27 27 Lejcher Andy 18:17.3 12 Pine Island
61 61 Lepsch Jeff 19:08.3 11 La Crescent
54 54 Luckstein David 18:56.6 9 Plainview
40 40 Madsen Bryan 18:42.1 12 Stewartville
83 83 Markson Paul 20:00.6 10 Kenyon/Wanam/Zumbro-Mazep
55 55 Mau Erik 18:56.9 10 La Crescent
67 67 McEldowney Troy 19:20.9 12 Kasson-Mantorville
45 45 McWaters Matt 18:46.3 11 Kenyon/Wanam/Zumbro-Mazep
12 12 Moen Sean 17:54.4 9 Stewartville
48 48 Monosmith Brian 18:49.9 11 Pine Island
107 107 Mueller Mike 21:20.1 8 Lewiston
52 52 Mueller Ted 18:54.6 11 Lewiston
18 18 Munson Keith 18:00.9 10 Plainview
34 34 Mussell Jon 18:28.0 11 Plainview
1 1 Navarro Chago 16:29.9 12 Rochester Lourdes
65 65 Noll Alex 19:16.5 12 Rochester Lourdes
28 28 OFlaherty John 18:18.9 10 Lake City
32 32 Olsen Uffe 18:26.8 12 Pine Island
115 115 Parkin Joel 24:18.0 10 Byron
104 104 Prenzlow Chad 21:00.6 12 Kasson-Mantorville
43 43 Reckmann Tom 18:44.2 10 Lake City
99 99 Redmond Mark 20:43.3 12 Shattuck-St. Mary's
57 57 Rogness Ryan 19:02.2 11 Rochester Lourdes
84 84 Romstad Erik 20:01.4 9 Dover-Eyota/St. Charles
13 13 Ronish Brian 17:54.9 9 La Crescent
60 60 Rossow Brian 19:07.0 8 Pine Island
47 47 Ryan Matt 18:49.4 10 Kenyon/Wanam/Zumbro-Mazep
102 102 Sailors Tim 20:47.9 11 Pine Island
98 98 Sandquist David 20:39.3 12 Cannon Falls/Randolph
97 97 Schmalzbauer Adam 20:37.5 10 Byron
7 7 Schrandt Kelly 17:37.2 10 Stewartville
63 63 Schwendeman Nate 19:14.4 10 Cannon Falls/Randolph
103 103 Serres Brian 20:52.0 8 Cannon Falls/Randolph
76 76 Sexton Larry 19:31.0 8 Elgin-Millville
56 56 Shubert Kyle 19:00.7 12 Kasson-Mantorville
14 14 Simon Joe 17:55.6 9 Elgin-Millville
108 108 Sjoquist Correy 21:23.5 11 Cannon Falls/Randolph
31 31 Smith Britton 18:22.2 10 Winona Cotter
59 59 Smith Scott 19:05.5 12 Lewiston
80 80 Snell Ben 19:45.1 10 Lewiston
11 11 Spears Tom 17:53.5 12 Rochester Lourdes
4 4 Spring Francis 17:04.2 12 Winona Cotter
101 101 Stepanov Oleg 20:46.4 9 Shattuck-St. Mary's
19 19 Stimets Paul 18:02.8 10 Elgin-Millville
113 113 Stock Wayne 23:29.1 9 Farmington
46 46 Taylor Lee 18:47.2 12 Pine Island
9 9 Thompson Charlie 17:48.0 10 Lake City
100 100 Wadhams Jesse 20:45.6 11 Shattuck-St. Mary's
16 16 Wallace Mike 18:00.3 11 Shattuck-St. Mary's
42 42 Wandrey Bryce 18:42.5 8 Elgin-Millville
111 111 Warner Chad 22:15.1 12 Byron
17 17 Webinger Lucas 18:00.7 9 La Crescent
35 35 Wieser Todd 18:28.2 12 La Crescent
30 30 Wohletz Paul 18:20.3 10 Winona Cotter
41 41 Yetter Darwin 18:42.3 10 Stewartville
Return to 1990 Results Page