1993 Boys Individual Results in Alphabetical Order
SECTION 1A BOYS' CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIP
OCTOBER 28, 1993
5000 METERS
NORTHERN HILLS GOLF COURSE ROCHESTER, MINNESOTA
FINISH ORDER
------------
IND TEAM NAME TIME GRADE SCHOOL
81 80 Ailabouni Adam 20:10.0 12 Farmington
30 29 Andring Cory 18:44.4 10 Dover-Eyota/St. Charles
52 51 Andring Mike 19:17.7 11 Dover-Eyota/St. Charles
102 100 Anthony Sam 23:51.3 7 Pine Island
64 63 Arnold Matt 19:29.4 10 Dover-Eyota/St. Charles
95 94 Arnold Nathan 21:11.0 12 Filmore Central/Lanesboro
59 58 Bangston Bill 19:25.1 11 La Crescent
43 42 Bartels Brandon 19:06.8 12 Stewartville
97 96 Bates Brady 21:25.6 8 Winona Cotter
49 48 Boehm Tyler 19:12.1 12 Stewartville
23 * Bolster Mark 18:32.1 10 Kasson-Mantorville
91 90 Buck Jeff 20:31.5 12 Kenyon/Wanam/Zumbro-Mazep
80 79 Burt Marshall 20:07.8 12 Pine Island
75 74 Callister Matt 19:55.6 10 Cannon Falls/Randolph
92 91 Campos Jorge 20:36.8 12 Pine Island
77 76 Cartney Chris 20:02.0 12 Byron
21 21 Cox Lee 18:31.4 12 Farmington
35 34 Dahl Dan 18:55.4 12 Rochester Lourdes
26 25 Dawes Neal 18:38.9 11 La Crescent
84 83 Dick Matt 20:17.1 8 Elgin-Millville
34 33 Dick Pat 18:54.7 10 Elgin-Millville
12 12 Downes Mike 18:11.4 10 Kenyon/Wanam/Zumbro-Mazep
73 72 Eckles Shawn 19:49.0 10 Dover-Eyota/St. Charles
79 78 Elsing Josh 20:07.0 11 Lewiston-Altura
51 50 Empey Craig 19:15.4 10 Farmington
78 77 Eversman Aaron 20:02.6 9 Plainview
24 23 Fandrey Ryan 18:35.8 12 Cannon Falls/Randolph
71 70 Favre Mark 19:42.5 12 Rochester Lourdes
38 37 Finn Jeff 19:02.6 11 Stewartville
29 28 Fossey Matt 18:43.9 9 Rochester Lourdes
20 20 Freeberg Cary 18:25.3 12 Cannon Falls/Randolph
33 32 Galazen Mike 18:52.8 9 Stewartville
15 15 Gaustad Dan 18:18.0 11 Byron
63 62 Getschmann Chad 19:29.0 12 Plainview
42 41 Getschmann Eric 19:06.5 10 Plainview
1 1 Gilman Pete 16:58.1 12 Byron
44 43 Glomski John 19:07.2 12 Lake City
62 61 Guenther Adam 19:28.1 10 Elgin-Millville
18 18 Guenther Joe 18:22.7 12 Elgin-Millville
11 11 Guertin John 18:02.4 11 Cannon Falls/Randolph
65 64 Hadler Mark 19:29.8 11 Kenyon/Wanam/Zumbro-Mazep
4 4 Hager Jon 17:44.2 12 Lake City
32 31 Hall Dan 18:47.5 10 Rochester Lourdes
54 53 Hanson Ben 19:20.9 11 Plainview
39 38 Haugh Kevin 19:03.2 11 Winona Cotter
76 75 Heins Dan 19:57.3 8 Plainview
56 55 Hoang Linh 19:23.4 12 Lake City
68 67 Hohenstein Dan 19:32.8 10 Winona Cotter
88 87 Holmes Scott 20:24.6 10 Farmington
9 9 Humfeld Jon 17:58.7 12 La Crescent
96 95 Inderbitein Philipp 21:14.4 12 Kenyon/Wanam/Zumbro-Mazep
100 * Isaiah Lohrbach 21:50.4 12 Kasson-Mantorville
50 49 Jacobson Chris 19:13.3 11 Dover-Eyota/St. Charles
25 24 Jasick Martin 18:38.2 12 Kenyon/Wanam/Zumbro-Mazep
48 47 Jasick Nick 19:11.0 11 Kenyon/Wanam/Zumbro-Mazep
69 68 Johnson Bobby 19:35.6 9 Cannon Falls/Randolph
17 17 Johnson Jesse 18:22.4 11 Cannon Falls/Randolph
16 16 Kennedy Dan 18:18.4 12 Farmington
28 27 Kingsley Kyle 18:42.9 12 Filmore Central/Lanesboro
98 97 Kohner Matt 21:40.7 9 Winona Cotter
58 57 Krause Paul 19:24.5 12 Cannon Falls/Randolph
72 71 Kuhlman Nick 19:43.5 10 Byron
82 81 Larson Erik 20:14.4 9 Filmore Central/Lanesboro
60 59 Larson Tilman 19:26.4 11 Filmore Central/Lanesboro
57 56 Lemberger Erik 19:23.8 12 Dover-Eyota/St. Charles
66 65 Matthees Kory 19:30.2 11 Kenyon/Wanam/Zumbro-Mazep
101 99 Matzek Ben 23:50.9 7 Pine Island
83 82 McCarthy Joe 20:15.0 12 Farmington
74 73 McCoy Nate 19:54.3 10 Byron
55 54 Miller Cam 19:21.3 12 Plainview
31 30 Moen Sean 18:46.0 12 Stewartville
99 98 Moody Tony 21:44.3 9 Farmington
27 26 Mueller Mike 18:42.0 11 Lewiston-Altura
85 84 Musselman Gabe 20:21.3 11 Filmore Central/Lanesboro
36 35 Myer Andy 18:57.0 12 Lake City
86 85 Nienow Tony 20:22.2 10 Plainview
93 92 Olson Matt 20:41.8 10 Winona Cotter
2 2 Owen Jason 17:05.8 10 Stewartville
13 13 Papenfuss Jesse 18:13.7 12 La Crescent
90 89 Pitzen Jason 20:29.6 11 Lewiston-Altura
14 14 Ratigan Mitch 18:16.5 11 La Crescent
37 36 Rediske Jared 18:57.2 11 Dover-Eyota/St. Charles
46 45 Rossow Brian 19:09.0 11 Pine Island
94 93 Rossow Kevin 20:47.7 8 Pine Island
67 66 Schloegel Steven 19:31.7 10 Lewiston-Altura
3 3 Schwanke Brian 17:36.9 9 Rochester Lourdes
41 40 Schwarz Jason 19:06.2 11 Filmore Central/Lanesboro
22 22 Sexton Larry 18:31.7 11 Elgin-Millville
6 6 Simon Joe 17:48.2 12 Elgin-Millville
53 52 Snyder Seth 19:18.5 10 Byron
89 88 Stinson Ryan 20:27.6 9 Winona Cotter
8 8 Suchomel Matt 17:58.3 11 Byron
61 60 Theobald Bryan 19:27.3 12 Stewartville
70 69 Thompson Joe 19:40.5 9 Lake City
40 39 Thompson Rob 19:05.3 10 Rochester Lourdes
47 46 Thorngren Chris 19:09.9 11 Lake City
45 44 Tillmann Jacob 19:08.0 10 Lake City
7 7 Wandrey Bryce 17:54.4 11 Elgin-Millville
10 10 Webinger Ethan 18:02.2 9 La Crescent
5 5 Webinger Lucas 17:47.6 12 La Crescent
19 19 Willkomm Greg 18:24.5 11 Rochester Lourdes
87 86 Workman Ryan 20:23.4 8 Lewiston-Altura
Return to 1993 Results Page