1988 Girls Individual Results by School
REGION 1A GIRLS' CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIP
OCTOBER 27, 1988
3200 METERS
NORTHERN HILLS GOLF COURSE ROCHESTER, MN
Austin Pacelli
FINISH ORDER
SCHOOL IND TEAM NAME TIME GRADE
1 47 * Bellrichard Renee 14:17.9 10
Byron
FINISH ORDER
SCHOOL IND TEAM NAME TIME GRADE
1 51 48 Glaser Becky 14:42.2 9
2 52 49 Ropp Michele 14:44.3 10
3 56 53 Beech Angie 14:56.6 9
4 59 56 Monson Amy 14:58.4 8
5 62 58 Currit Emily 15:11.6 8
6 69 63 Stromme Karla 15:31.4 10
7 77 71 Mosley Amy 16:13.3 11
Elgin-Millville
FINISH ORDER
SCHOOL IND TEAM NAME TIME GRADE
1 13 13 Hockens Denise 13:20.0 8
2 24 23 Nielsen Cindy 13:39.3 10
3 27 26 Anderson Jolene 13:43.4 7
4 28 27 Cushman Lisa 13:43.8 9
5 31 30 Jobe Amy 13:49.4 9
6 67 62 Grobe Joanne 15:26.6 11
Ellen-Gen/New Rich-Hart
FINISH ORDER
SCHOOL IND TEAM NAME TIME GRADE
1 38 * Avelsgaard Amy 14:03.1 12
Kasson-Mantorville
FINISH ORDER
SCHOOL IND TEAM NAME TIME GRADE
1 61 * Brown Starr 15:10.0 8
2 65 * Besch Joyce 15:17.2 9
3 78 * Holtz Sarah 16:17.6 12
4 81 * Brown Stacy 16:47.5 9
LaCrescent
FINISH ORDER
SCHOOL IND TEAM NAME TIME GRADE
1 6 6 Cowell Sara 12:51.9 8
2 7 7 Johnson Stacy 13:03.3 7
3 33 32 Mau Michelle 13:55.3 10
4 34 33 Cozad Susan 13:55.7 11
5 43 41 Humfeld Amy 14:10.3 9
6 46 44 Pruett Melonie 14:16.9 8
7 60 57 Boyer Cary 15:02.6 9
Lake City
FINISH ORDER
SCHOOL IND TEAM NAME TIME GRADE
1 3 3 Buck Jody 12:40.3 12
2 5 5 Buck Shannon 12:51.7 9
3 11 11 Dankers Sarah 13:15.8 11
4 12 12 Juers Alyson 13:16.1 8
5 14 14 Beltz Tracy 13:20.4 10
6 25 24 Link Niki 13:41.3 11
7 30 29 Lindmeier Ann 13:45.4 12
Lewiston
FINISH ORDER
SCHOOL IND TEAM NAME TIME GRADE
1 1 1 Wachholz Amy 12:07.9 9
2 54 51 Gibbs Hollie 14:45.0 8
3 64 60 Bromeland Sarah 15:16.0 10
4 76 70 Salway Marie 15:59.8 9
5 83 74 Meier Heather 16:54.3 8
6 87 78 Kreidermacher Heather 18:56.0 7
Pine Island
FINISH ORDER
SCHOOL IND TEAM NAME TIME GRADE
1 10 10 Berryman Jena 13:14.2 12
2 42 40 Krambeer Dena 14:09.5 8
3 50 47 Ormsby Rebekah 14:30.3 8
4 57 54 Berryman Jana 14:56.9 7
5 66 61 Johnson Tonya 15:17.5 9
6 70 64 Harper Kim 15:37.5 9
7 75 69 Oelkers Shiloh 15:50.7 9
Plainview
FINISH ORDER
SCHOOL IND TEAM NAME TIME GRADE
1 8 8 Schumacher Trisha 13:08.2 8
2 19 18 Howard Sara 13:32.9 10
3 20 19 Holtorf Tracey 13:33.2 12
4 21 20 Schoberg Kelly 13:36.0 8
5 23 22 Lanning Tara 13:38.2 9
6 29 28 DeVaughn Kelly 13:44.5 7
7 41 39 Stucky Jennifer 14:07.6 7
Rochester Lourdes
FINISH ORDER
SCHOOL IND TEAM NAME TIME GRADE
1 4 4 Sievers Stacy 12:48.1 10
2 9 9 Hines Nicole 13:10.8 10
3 15 15 Loegering Sharon 13:20.7 9
4 16 16 Sievers Sara 13:23.5 8
5 22 21 Mayer Jenny 13:36.7 12
6 32 31 O'Connor Maggie 13:54.0 10
7 49 46 Rodenwald Kathy 14:28.2 11
St. Charles/Dover-Eyota
FINISH ORDER
SCHOOL IND TEAM NAME TIME GRADE
1 2 2 Mazzitelli Julie 12:22.7 10
2 17 17 Henry Jessica 13:28.6 8
3 37 36 Rediske Krista 14:00.1 11
4 40 38 McGuire Debbie 14:05.8 11
5 48 45 McGuire Amy 14:26.2 9
6 55 52 Hinckley Heidi 14:53.1 10
Stewartville
FINISH ORDER
SCHOOL IND TEAM NAME TIME GRADE
1 26 25 Anderson Rachel 13:42.0 12
2 39 37 Schroeder Heidi 14:04.7 7
3 53 50 Weinhold Sarah 14:44.6 9
4 71 65 Sugden Tanya 15:38.4 10
5 73 67 Paradis Kristie 15:43.9 8
6 85 76 Madsen Stephanie 17:24.4 7
7 86 77 Vagts Molly 17:33.4 10
Waseca
FINISH ORDER
SCHOOL IND TEAM NAME TIME GRADE
1 18 * O'Grady Mici 13:32.1 12
2 68 * Richard Tera 15:29.1 10
3 82 * Meister Tracy 16:47.8 10
Winona Cotter
FINISH ORDER
SCHOOL IND TEAM NAME TIME GRADE
1 44 42 Edwards Carie 14:12.5 11
2 45 43 Kukowski Jenny 14:14.8 10
3 58 55 Bilicki Jaime 14:57.5 8
4 63 59 Reitmaier Amy 15:13.4 8
5 72 66 Cichanowski Heather 15:40.1 10
Zumbrota-Mazeppa/Kenyon
FINISH ORDER
SCHOOL IND TEAM NAME TIME GRADE
1 35 34 Heimer Kari 13:57.4 8
2 36 35 Markson Nicole 13:59.2 10
3 74 68 Montgomery Annette 15:45.8 9
4 79 72 Tungland Kelly 16:25.0 11
5 80 73 VanLuesdan Odette 16:28.2 12
6 84 75 Cordes Mary 17:21.6 11
Return to 1988 Results Page